Blok Zincir Destekli Güvenli Sanallaştırma PlatFormu

Platform

Geliştridiğimiz sanallaştırma sistemi, kurumların sanallaştırma altyapısını yönetmek için tasarlanmış, yenilikçi ve açık kaynak bir sanallaştırma çözümüdür. Ürünümüz güvenilir, kullanışlı, yedekleme ve replikasyon gibi özellikleri blok zincir ve karar destek mekanizması ile yapmaktadır.

Ürünümüz ihtiyaçlar doğrultusuna geliştirilebilir bir çatı üzerine kurulmuştur. Bu sayede müşterilerimiz isterleri doğrultusunda yeni yetenekler kazandırılabilir.

Blok Zincir

Blok zinciri teknolojisi kullanılarak sanal makine yedek dosyalarının bütünlük kontrolleri yapılmaktadır. Kontrol işlemi için yedek dosya hash oluşturma, sertifika oluşturma ve lokal ortamda oluşturulan hash değerleri ile blokzincir servisinde bulunan hash değerlerinin karşılaştırılması yapılarak bütünlük kontrolü sağlanmaktadır.

Karar Destek Mekanizması

KararDestek Mekanizması ile bütüncül ve artırımlı yedek alma sıklıkları için sistem yöneticilerine tavsiye verecek şekilde geliştirildi. Belli bir sayıda artırımlı yedek üstüne alınacak bütüncül yedek şeklinde bir matematiksel model geliştirilmiştir. Matematiksel modelde optimum artırımlı yedek sayısı bulunması amaçlanmıştır.

Açık Kaynak
Sanallaştırma

Geliştirdiğimiz ürün eksiksiz bir kurumsal açık kaynak sanallaştırma platformudur. Web arayüzü ile sanal makineleri ve kapsayıcıları, yazılım tanımlı depolama ve ağı, yüksek kullanılabilirlikli kümelemeyi ve birden fazla kullanıma hazır aracı tek bir çözümde kolayca yönetebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Replika Otomasyonu
Karar Destek Mekanizması

Sanal Suncuların düzenli olarak sanal makinelerin çalıştığı sunucudan farklı bir datastore’a, ki bu genellikle felakat kurtarma merkezleri olmaktadır, replike etmesini sağlanmaktadır. Yönetim arayüzü üzrinde oluşturulan politikalar, replike hizmetinin otomatik bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi

Maliyet ve Eğitim

Toplam sahip olma maliyetleri uygundur. Kurum ve kuruluşlar için özelleştirilebilirdir. Replikasyon, artırımlı yedekleme özellikleri için harici bütçe ayırmanız gerekmez. Yazılımın eğitimi yazılımı geliştiren kişiler tarafından verilir. Desktek hattı üzerinden 7/24 sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Yazılım üzerine düşündüğünüz fikirleri geliştirici ekibe aktarabilirsiniz.

Detaylı Bilgi